Tehnoloogia

Kõik Airobot seadmed sisaldavad standardis erinevat tüüpi andureid rõhu, temperatuuri, õhuniiskuse ja CO2 mõõtmiseks, mis muudab Airoboti väga unikaalseks. Kõik andurid on seadmesse juba integreeritud ning eraldi paigaldamist ei vaja.

Pesemise, saunas käimise või söögitegemise tagajärjel tekib ruumidesse liigne niiskus. Kuna liigne niiskus tekitab ebamugavustunnet ja võib kahjustada maja, siis on oluline, et see viiakse siseruumidest välja.

CO2 andur mõõdab süsihappegaasi sisaldust õhus ning selle põhjal saab määrata kõige paremini õhukvaliteeti. Kui inimeste hulk on ruumides suurem, siis see näit tõuseb ning seade proovib leida optimaalseimat kiirust, et etteantud taset hoida, kusjuures arvestatakse ka tõusu või languse kiirust. Süsihappegaasi suur sisaldus õhus on ka põhiline probleem, miks on ruumides mõnikord õhk nii umbne, tihti tekitab see isegi halba enesetunnet ja peapööritust. Juhul kui ruumides kedagi ei viibi (näiteks pererahvas on tööl), siis pannakse ventilatsioon tööle minimaalsele kiirusele, et hoida energiat kokku.

Kõike seda silmas pidades on võimalik saavutada maksimaalne sääst: pikeneb filtrite eluiga, vähenevad küttekulud. Airobot S tagab teile kvaliteetse sisekliima, kui viibite kodus, ja suurima energiasäästu, kui te kodus ei viibi.

Juhtimine

Airobotil on kuus töörežiimi:

  • Automaatne režiim püüab saavutada ja hoida kasutaja sisestatud õhunäitajaid.
  • Manuaalses režiimis saab kasutaja ise reguleerida ventilaatori kiirust.
  • Kaminarežiimis olev seade tekitab ruumis ülerõhu, et kaminasse saaks paremini tuld teha, lülitudes teatud aja pärast tagasi eelmisesse (automaatsesse või manuaalsesse) režiimi.
  • Õhutus-režiim paneb ventilaatori ajutiselt täisvõimsusel tööle ning lülitab seadme mõne aja pärast tagasi eelmisesse (automaatsesse või manuaalsesse) režiimi.
  • Hoone-automaatika-režiim lubab seadet juhtida hooneautomaatikaga.

Soojustagastusega ventilatsioon

Airobot seadmetega on standardis kaasas kvaliteetsed vastuvoolu plaatsoojusvahetid. Soojusvahetis toimub ruumist väljatõmmatava õhuga väljast võetava õhu soojendamine. Selle tulemusel ei ole välisõhku vaja eraldi kütta ning tuppa puhutakse alati toatemperatuuri lähedane õhk.

Energiasäästu olek

Kui kedagi ruumides ei viibi, lülitab seade automaatses režiimis töötades energiasäästu režiimile ning ventileerib minimaalsel võimalikul kiirusel. Tavatööolek taastub kohe, kui inimene jõuab tagasi ruumidesse.

Külmumiskaitse

Külmas kliimas võib juhtuda, et seadme soojusvaheti külmub ära. Automaatne külmumiskaitse jälgib, et soojusvaheti ära ei külmuks.

Niiskuse eemaldamine

Sauna tehes või vannitube kasutades tihti tekib liigne niiskus, mis oleks vaja koheselt välja viia. Airobot reageerib niiskuse järsule muutusele minutiga ning automaatselt ventileerib nii kaua kui ruumid kuivad.

Suvine möödapääsu klapp

Kõikidel Airobot S seadmetel on suvine möödapääsuklapp (bypass-klapp), mis töötab täisautomaatselt. Näiteks kui maja on suvepäeval üle kuumenenud, saab masin aru, kui välistemperatuur on langenud alla sisetemperatuuri, avab ise möödapääsuklapi ning asub maja jahutama.

Energiatagastusega ventilatsioon

Kvaliteetsed energiatagastusega (Entalpia, soojus- ja niiskustagastusega) soojusvahetid muudavad Teie sisekliima veel paremaks. Lisaks soojustagastusele toimub ka niiskustagastus, mis talveperioodidel aitab teil siseruumide niiskuse langust vähendada. Eriti sobilikud on need külma ja muutlikusse Eesti kliimasse, kus kütteperioodil langeb siseruumi niiskus ebamugavalt madalaks. Energiatagastusega soojusvaheti asendab tavalist soojusvahetit ning on saadaval lisatasu eest

Tehnoloogia kohta lisaks saab lugeda siit


Soovin saada pakkumist