Töökindlus

Airobot seadmete sisu on valmistatud EPS materjalist. EPS on oma omadustelt õhukindel, veekindel, kerge ning ajas ei kulu ega väsi. Ainukesteks liikuvateks osades on mootorid, mis on tuntud kvaliteedi ja töökindlusega Saksa toodang. Kasutatud on ainult kvaliteetseid detaile ja materjale. Kõik see kokku tagab, et seade oleks vastupidav ja töökindel.

Soojus- ja niiskustagastus

Kõik Airobot seadmed on varustatud vastuvoolu plaatsoojusvahetitega. Nende eelisteks on:

  • Kõrge soojustagastuse efektiivsus (kuni 95%)
  • Töökindlus. Plaatsoojusvahetil puuduvad liikuvad osad ning need ei kulu. Hoolduse osas tuleb neid iga paari aasta tagant korra ainult veega loputada.
  • Plaatsoojusvahetites ei toimu väljatõmmatava ja sissepuhutava õhu segunemist (nagu näiteks rootorsoojusvahetite puhul), mille tõttu ei tule tekkivad ebameeldivad lõhnad siseruumi tagasi.

Standardis on Airobot seadmed varustatud soojusvahetiga, mis muudab süsteemi soojustagastusega ventilatsiooniks (HRV).

Lisavarustuses on võimalik saada tavalise soojusvaheti asemel Entalpia soojusvaheti, mis muudab süsteemi energiatagastusega ventilatsiooniks (ERV). Entalpia soojusvaheti tagastab nii soojust (efektiivsus kuni 84%) kui ka õhuniiskust (efektiivsus kuni 65%). Talveperioodidel aitab teil siseruumide niiskuse langust vähendada ning mõnevõrra tõsta – niiskuse tagastus toimub väljatõmmatavast õhust. Kui tavalise soojusvaheti puhul viiakse kogu tekkinud niiskus kohe välja, kui Entalpia puhul tagastatakse osaliselt ruumidesse tagasi. Näiteks kui kasutatakse vannituba, siis seal tekkinud niiskus tegelikult kantakse kogu elamise peale laiali, mis omakorda tõstab tuntavalt sisekliima kvaliteeti.

Eriti sobilikud on need külma Eesti kliimasse, kus kütteperioodil langeb siseruumi niiskus ebamugavalt madalaks.

Tavalise ja Entalpia soojusvaheti võrdlus:*


Siseruum
Siseruum 19.5C, õhuniiskus 37.5%
Välisõhu temperatuur 7C
Tavaline soojusvaheti sissepuhkel
Õhutemperatuur 18.4C
Õhuniiskus 36%
Entalpia soojusvaheti sissepuhkel
Õhutemperatuur 16.8C
Õhuniiskus 42%

* Õhuvoolu hulk 285m3/h

Külmumiskaitse

Kõik Airobotid on varustatud standardis spetsiaalsete 1.35kW PTC küttekehadega. Külmumiskaitse on lahendatud eelkütmise metoodikal. Miinuskraadide korral eelsoojendatakse väljast tõmmatav õhk -6 kuni 0 kraadini (olenevalt siseruumi õhuniiskusest). See välistab soojusvaheti külmumise. Lisaks on tagatud sellega sobilik sissepuhkeõhu temperatuur ning eraldi järelkütmine ei ole vajalik (plaatsoojusvahetite kõrge efektiivsuse tõttu). Entalpia puhul on teatud tingimustel järelküte soovitatav.
Võimalik on ka küttekeha välja lülitada ning sellisel juhul jätab seade teatud aja möödudes mootorid seisma, kui välisõhk on miinuskraadides. Juhul kui välistemperatuur on taas plussis, siis seade jätkab ise tööd. Selline lahendus võimaldab külmaperioodil energiat kokku hoida.

Autonoomsus

Kõik Airobot seadmed sisaldavad standardis erinevat tüüpi andureid rõhu, temperatuuri, õhuniiskuse ja CO2 mõõtmiseks, mis muudab Airoboti väga unikaalseks. Kõik andurid on seadmesse juba integreeritud ning eraldi paigaldamist ei vaja.

Pesemise, saunas käimise või söögitegemise tagajärjel tekib ruumidesse liigne niiskus. Kuna liigne niiskus tekitab ebamugavustunnet ja võib kahjustada maja, siis on oluline, et see viiakse siseruumidest välja.

CO2 andur mõõdab süsihappegaasi sisaldust õhus ning selle põhjal saab määrata kõige paremini õhukvaliteeti. Kui inimeste hulk on ruumides suurem, siis see näit tõuseb ning seade proovib leida optimaalseimat kiirust, et etteantud taset hoida, kusjuures arvestatakse ka tõusu või languse kiirust. Süsihappegaasi suur sisaldus õhus on ka põhiline probleem, miks on ruumides mõnikord õhk nii umbne, tihti tekitab see isegi halba enesetunnet ja peapööritust. Juhul kui ruumides kedagi ei viibi (näiteks pererahvas on tööl), siis pannakse ventilatsioon tööle minimaalsele kiirusele, et hoida energiat kokku.

Kõike seda silmas pidades on võimalik saavutada maksimaalne sääst: pikeneb filtrite eluiga, vähenevad küttekulud. Airobot S tagab teile kvaliteetse sisekliima, kui viibite kodus, ja suurima energiasäästu, kui te kodus ei viibi.

Juhtimine

Airobotil on kuus töörežiimi:

  • Automaatne režiim püüab saavutada ja hoida kasutaja sisestatud õhunäitajaid.
  • Manuaalses režiimis saab kasutaja ise reguleerida ventilaatori kiirust.
  • Kaminarežiimis olev seade tekitab ruumis ülerõhu, et kaminasse saaks paremini tuld teha, lülitudes teatud aja pärast tagasi eelmisesse (automaatsesse või manuaalsesse) režiimi.
  • Õhutusrežiim paneb ventilaatori ajutiselt täisvõimsusel tööle ning lülitab seadme mõne aja pärast tagasi eelmisesse (automaatsesse või manuaalsesse) režiimi.
  • Hoone-automaatika-režiim lubab seadet juhtida hooneautomaatikaga.

Internetiühendus

Seade ei vaja töötamiseks internetiühendust. Kogu tarkus ja tehnoloogia on seadmes endas olemas. Internetti ühendades tekib kasutajal võimalus seadet juhtida mobiilirakenduse kaudu ning näha ka siseruumi õhukvaliteedi statistikat.