Töökindlus

Airobot seadmete sisu on valmistatud EPS materjalist. EPS on oma omadustelt õhukindel, veekindel, kerge ning ajas ei kulu ega väsi. Ainukesteks liikuvateks osades on mootorid, mis on tuntud kvaliteedi ja töökindlusega Saksa toodang. Kasutatud on ainult kvaliteetseid detaile ja materjale. Kõik see kokku tagab, et seade oleks vastupidav ja töökindel.

Soojus- ja niiskutagastus

Kõik Airobot seadmed on varustatud vastuvoolu plaatsoojusvahetitega. Nende eelisteks on:

  • Kõrge soojustagastuse efektiivsus (kuni 95%)
  • Töökindlus. Plaatsoojusvahetil puuduvad liikuvad osad ning need ei kulu. Hoolduse osas tuleb neid iga paari aasta tagant korra ainult veega loputada.
  • Plaatsoojusvahetites ei toimu väljatõmmatava ja sissepuhutava õhu segunemist (nagu näiteks rootorsoojusvahetite puhul), mille tõttu ei tule tekkivad ebameeldivad lõhnad siseruumi tagasi.

Standardis on Airobot seadmed varustatud soojusvahetiga, mis muudab süsteemi soojustagastusega ventilatsiooniks.

Lisavarustuses on võimalik saada tavalise soojusvaheti asemel Entalpia soojusvaheti, mis muudab süsteemi energiatagastusega ventilatsiooniks. Entalpia soojusvaheti tagastab nii soojust (efektiivsus kuni 84%) kui ka õhuniiskust (efektiivsus kuni 65%). Talveperioodidel aitab teil siseruumide niiskuse langust vähendada ning mõnevõrra tõsta. Eriti sobilikud on need külma Eesti kliimasse, kus kütteperioodil langeb siseruumi niiskus ebamugavalt madalaks.

Tavalise ja Entalpia soojusvaheti võrdlus:*


Siseruum
Siseruum 19.5C, õhuniiskus 37.5%
Välisõhu temperatuur 7C
Tavaline soojusvaheti sissepuhkel
Õhutemperatuur 18.4C
Õhuniiskus 36%
Entalpia soojusvaheti sissepuhkel
Õhutemperatuur 16.8C
Õhuniiskus 42%

* Õhuvoolu hulk 285m3/h

Külmumiskaitse

Kõik Airobotid on varustatud standardis spetsiaalsete 1.35kW PTC küttekehadega. Külmumiskaitse on lahendatud eelkütmise metoodikal. Miinuskraadide korral eelsoojendatakse väljast tõmmatav õhk -6 kuni 0 kraadini (olenevalt siseruumi õhuniiskusest). See välistab soojusvaheti külmumise. Lisaks on tagatud sellega sobilik sissepuhkeõhu temperatuur ning eraldi järelkütmine ei ole vajalik (plaatsoojusvahetite kõrge efektiivsuse tõttu). Entalpia puhul on teatud tingimustel järelküte soovitatav.
Võimalik on ka küttekeha välja lülitada ning sellisel juhul jätab seade teatud aja möödudes mootorid seisma, kui välisõhk on miinuskraadides. Juhul kui välistemperatuur on taas plussis, siis seade jätkab ise tööd. Selline lahendus võimaldab külmaperioodil energiat kokku hoida.

Internetiühendus

Seade ei vaja töötamiseks internetiühendust. Kogu tarkus ja tehnoloogia on seadmes endas olemas. Internetti ühendades tekib kasutajal võimalus seadet juhtida mobiilirakenduse kaudu ning näha ka siseruumi õhukvaliteedi statistikat.